İspanya Madrid Yurtdışı Gezileri

Madrid’te nefis bir restaurant: Bazaar

Bazaar Restaurant, Madrid’in gece hayatıyla ünlü Chueca bölgesinde, çok güzel tasarlanmış bir restaurant. Fotoğraflarda da görüleceği üzere tamamen beyaz döşenmiş, çok rahatlatıcı ve huzurlu bir mekan oluşturulmuş.

Mutfak akdeniz yemekleri olarak konumlandırılmış ve ağırlık italyan ve fransız mutfağında. Fakat menüde asya mutfağından da bir kaç örnek var.

bazaar22

Mekan oldukça popüler tabi bunun belki de en büyük nedeni bu kadar şık bir ortamda sunulan böylesi lezzetli yemeklerin şehrin ortalama fiyatlarının altında kalıyor olması. Fiyat kalite dengesi için kesinlikle kalite çok ağır basıyor diyebilirim. Bu nedenle de restorana ilgi büyük.

Çok talep olduğu için rezervasyon kabul etmiyorlar. Bu nedenle yer bulmak için akşam yemeğinde 20:30’dan önce, öğlen yemeğinde ise saat 13:00’ten önce orada olmak gerekiyor. Bizim için bu saatler zaten normal saatler ama ispanyollar çok geç yediklerinden bu saatler erken olarak kabul ediliyor Madrid’te.

bazaar33

Gelelim tadabildiğim yemeklere:

Giriş olarak Carpaccio Bresaola Pesto sosu ve parmesan ile servis edildi. Malzemelerin her biri ayrı ayrı çok lezzetliydi. Bresaola nedir derseniz italyan mutfağından bahsettiğim bu yazıya bakabilirsiniz: Roma’da italyan mutfağı. Ana yemek olarak “tender beef with rucola” yani minik rokalar eşliğinde yumuşacık biftekler yedim. Ana yemeğim de 10 üzerinden 10 aldı.

bazaar44

Tatlı olarak Madagaskar tatlısını tattım, farklıydı ama güzeldi ve hatta dondurma içerdiğinden yemeklerden sonra güzel bir ferahlık verdi. Chocolatissimo ise nefis bir tatlıydı. Şarap seçimimiz ispanyollardan yana oldu; Pagol del Vicario, Tierra de Castilla. Biraz sert içimli ama yemeklerin lezzetine dolgunluğuyla başka bir tat kattı. Böyle güzel bir yemekten kişi başı 25 euro ödeyerek çıkmak ise ayrı güzeldi tabi.

Adres: Calle de la Liberdad, 21, Madrid

Bu yazı daha önce 5195 kez okundu!

Print Friendly, PDF & Email
(Visited 770 times, 1 visits today)

Bir Cevap Yazın